Film „Miła, padnij” w Klubie Wnet

Obrazek

 

 

Już  w środę 12 czerwca o godzinie 20.00 odbędzie się pokaz filmu „Miła,padnij” oraz spotkanie z reżyserką Mają Baczyńską.  

Miła, padnij!” (2011) to filmowy portret zmarłej w 2009 roku Teresy Lewtak-Stattler – 14-letniej uczestniczki zamachu na katów Warszawy Pabsta i Brauna, z bat. „Parasol”, 15-letniej uczestniczki Powstania Warszawskiego, z bat. „Żubr” i więźnia obozu Oberlangen, a także wieloletniego dyrektora polskich Domów Towarowych „Centrum”, Warszawianki Roku 1977, odznaczonej m.in. Krzyżem Walecznych, Złotym Krzyżem Zasługi, Krzyżem Kawalerskim Odrodzenia Polski, Krzyżem Armii Krajowej (z Londynu). 
Realizacji ponad 50-minutowego dokumentu podjęli się studenci i absolwenci Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie, Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, Wyższej Szkoły Sztuki i Projektowania w Łodzi, przy wsparciu Galerii i Teatru Autorskiego „Well Art” Bogny Lewtak-Baczyńskiej. 

„Miła, padnij!” to nie tylko wspomnienie o wyjątkowym, zasłużonym w polskiej historii człowieku. To przede wszystkim opowieść o młodej dziewczynie dorastającej w czasach wojny, o pierwszej miłości utraconej w dramatycznych okolicznościach, o przyjaźni i poświęceniu, o trudnych wyborach, o studentce, której krok po kroku udaje się odnieść zawodowy sukces, o walczącej o syna matce, a co najważniejsze o odważnej, silnej kobiecie zmagającej się z ciężką chorobą i pewnej życiowej postawie; zwykła-niezwykła – jedna z wielu ludzkich historii, które warto zachować od zapomnienia.

Film został oparty na relacjach rodziny i przyjaciół Teresy Lewtak-Stattler z czasów okupacji i Powstania Warszawskiego (kombatantów: Zofii Łazor ps. „Zojda” oraz Arkadiusza Matejkowskiego ps. „Tofek”), a także na archiwalnych zdjęciach, artykułach i książce autorstwa bohaterki filmu – „Warszawskie dzieci, pójdziemy w bój”.

Film objęli patronatem: Muzeum Powstania Warszawskiego, Fundacja Filmowa AK, Fundacja Nasza Przestrzeń, AR Kampus, Cinema.pl, Magazyn Historyczny  „Mówią Wieki”. 
Zobacz Trailer… 

Zapraszamy!  
Film „Miła, padnij”  będzie można zakupić podczas spotkania w Księgarni Wnet!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s