W Klubie Wnet: Wolny rynek a socjalizm XXI wieku

wenezuela

 

Już jutro we wtorek 11 czerwca o godzinie 18.00 odbędzie się panel dyskusyjny „Wolny rynek a socjalizm XXI wieku” na przykładach  rozwoju dwóch gospodarek – Wenezueli i Chile. W dyskusji wezmą udział : autor książki „Wolny rynek a socjalizm XXI wieku” – Piotr Zapałowicz, Jan Wróbel –  historyk oraz Aleksandra Plewka – blogerka, podróżniczka.

Dwie byłe kolonie hiszpańskie. Dwa kraje bardzo zasobne w surowce mineralne. Dyktatura i semi-dyktatura. Cud gospodarczy i naftowa bonanza. A jednocześnie dwa kraje, o których w Polsce wciąż wiadomo tak niewiele. Jak to możliwe, że w krajach o tak podobnej historii, kulturze i sytuacji geopolitycznej, realizuje się tak odległe od siebie strategie?

„Wolny rynek a socjalizm XXI w.”: które podejście działa?

Przeprowadzone dochodzenie naukowe podporządkowane jest wykazaniu podobieństw i różnic pomiędzy warunkami dla rozwoju gospodarczego Chile i Wenezueli, strategiami obu administracji na różnych polach polityki gospodarczej obu krajów oraz pomiędzy efektami tychże polityk i na tej podstawie została przedstawiona ocena wyższości jednej z zastosowanych strategii.

Wiele pisało się w Polsce zbrodniach reżimu Pinocheta w Chile. Co jakiś czas słyszymy także o Mesjaszu z Karaibów, żarliwym przyjacielu reżimu Castrów na Kubie, który gra na nosie zachodnim mocarstwom. Pora dowiedzieć się, co ich administracje miały do zaproponowania gospodarkom swoich krajów.

I Nagroda w konkursie MAGISTER PAFERE 2012

Książka Piotra Zapałowicza prezentuje dwie skrajności: chilijskie wolnorynkowe reformy i wenezuelski powolny dryf w kierunku socjalizmu. Która strategia przyniosła lepsze skutki dla gospodarki?

WARTO POZNAĆ PRAWDĘ!

 

Zapraszamy!

Najnowszą książkę Piotra Zapałowicza będzie można zakupić podczas spotkania w Księgarni Wnet!

Reklamy

2 comments

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s